Przejdź do treści

Program premierowy 2016-11-22

18:00: Blok reklamowy
18:01: W obiektywie - serwis
18:17: Sport
18:21: Pogoda
18:22: Przegląd Prasy - Głos Głogowa
18:26: Poradnik Lokatora - SM Nadodrze w Głogowie
18:33: Spotkania władz z mieszkańcami Głogowa2016r.
18:42: Rozmowa z Jarosławem Helwigiem
18:52: Horyzonty Kulturalne
19:20: Kurier Miedziowy

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

Muzyczny prezent

Głogów


 Sposobów na mikołajkowy prezent jest być mnóstwo, a jednym z nich może być koncert ulubionego zespołu. "Kilersi" zagościli do Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie i zagrali dla najmłodszych mieszkańców Głogowa. Szerzej o koncercie powiemy w jutrzejszym serwisie.

PROKURATURA WYJAŚNIA

Głogów


 Czy w jednej z głogowskich szkół ponadgimnazjalnych dochodziło do fałszowania podpisów potwierdzających udział w zajęciach? Sprawę bada prokuratura rejonowa w Głogowie. Przesłuchani zostali pierwsi świadkowie a śledczy zamierzają powołać biegłego.

WIADUKT CORAZ BLIŻEJ

Głogów


 Choć remont wiaduktu przy ulicy Rudnowskiej trwa stosunkowo długo, to mieszkańcy Głogowa nie zdążyli się do niego przyzwyczaić. Prace w tym miejscu utrudniają ruch zarówno samochodowy jak i pieszy.

NIEZWYKLE ODWAŻNI

Sława


 Do zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie doszło sobotniej nocy nad Jeziorem Sławskim. Sytuacja miała miejsce w okolicach jednego z ośrodków wypoczynkowych w Radzyniu, gdzie policjanci musieli wykazać się niezwykłą odwagą żeby uratować wycieńczonego, zmarzniętego mężczyznę, który nieprzytomny tonął w jeziorze.

NIE WJADĄ DO DOMÓW

Inne


 Na ulicy Jaworzyńskiej w Legnicy namalowano nowe linie i nic w tym by nie dziwiło gdyby nie fakt, że w jednym z miejsc podwójna ciągła uniemożliwia mieszkańcom wjazd na posesje. Przedsiębiorcy skarżą się, że dezorganizuje im to pracę i uderza w biznes a Wydział Zarządzania Ruchem zasłania się przepisami. Kto ma rację? Próbowaliśmy to ustalić.

CHCE SIĘ UCZYĆ

Głogów


 Wczoraj mówiliśmy o efektach bardzo wysokich wyników w nauce Wiktorii Kordackiej z gimnazjum nr 2 w Głogowie. Dziś z kolei informujemy o sukcesie głogowskiego licealisty. Szymon Blida z pierwszego ogólniaka znalazł się w czołówce bardzo prestiżowego konkursu.

ŚWIĄTECZNIE WE WSCHOWIE

Wschowa


 Jarmark Bożonarodzeniowy przyciągnął do Wschowy mnóstwo wystawców z różnych stron kraju, ale i nie tylko. Z okolicy zjechały tłumy zwiedzających, a niska temperatura nie była przeszkodą by zakupić i skosztować regionalnych produktów.

NIE ZAPOMNIAŁ O NICH

Głogów


 Grudzień to pracowity okres dla Świętego Mikołaja. Mimo bardzo napiętego grafiku znalazł on jednak czas na odwiedzenie małych pacjentów przebywających w głogowskim szpitalu powiatowym. Wizyta gościa z Laponii z góra prezentów wzbudziła radość dzieci i pozwoliła choć na chwilę zapomnieć o chorobie i pobycie w szpitalu.

BAJKOWO W LEGNICY

Inne


 Legnica zaprezentowała się kolorowo i bajkowo. Uroczyście włączono świąteczną iluminację w rynku.

GRAJĄ JAK NATCHNIENI

Głogów


 Po dziewięciu kolejkach z dorobkiem 22 punktów siatkarze Chrobrego Głogów zajmowali pierwsze miejsce w tabeli. W sobotę rozpoczęła się runda rewanżowa, do Głogowa przyjechała drużyna z Żarowa. Pierwsze spotkanie w tym sezonie tych dwóch drużyn zakończyła się zwycięstwem zawodników Chrobrego 3:0. Po tej pewnej wygranej głogowianie byli faworytami rewanżu.