Przejdź do treści

Program premierowy 2016-07-27

18:00: Blok reklamowy
18:02: W obiektywie - serwis
18:15: Sport
18:18: Pogoda
18:19: Lekcja na całe życie
18:38: Kurier Miedziowy - Wygaszanie pieców HM Głogów
18:47: Horyzonty Kulturalne - Koncert Andreasa Gryphusa
19:09: Blok powtórkowy





Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

Premiera

Głogów


 Dziś po serwisie zapraszamy do obejrzenia relacji z tegorocznej Letniej Akademii Kultury
i Języka Polskiego.

GŁOGOWIANIE PRZYWITALI PIELGRZYMÓW

Głogów


 Do Głogowa przyjechało ok. 200 pielgrzymów, którzy udadzą się do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym. Wśród nich są Włosi i Amerykanie. Wczoraj nastąpiło oficjalne przywitanie młodych katolików, a Ci nie kryli zruszenia i szczęścia

NIE WAHAŁA SIĘ ODDAĆ

Głogów


 Do zdarzenia godnego naśladowania doszło w miniony piątek pod Bankiem Spółdzielczym w Głogowie. Kobieta zmierzająca do placówki w celu opłacenia rachunków, znalazła zawinięty w gumkę plik banknotów. Nie zastanawiając się nawet przez chwilę weszła do Banku i oddała znalezioną gotówkę.

NIE CHCIAŁ DMUCHAĆ

Głogów

2016/07/2016_07_27_poscig_za_pijanym_kierowca.jpg


 Kolejny w tym roku pościg głogowskich policjantów za pijanym kierowcą. Ponad 50-letni głogowianin, choć początkowo zatrzymał się do kontroli to na widok funkcjonariusza z alkomatem, odjechał z piskiem opon. Po kilkuminutowym pościgu uciekinier został zatrzymany. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

URATOWALI SZCZENIAKI

Głogów


 Takiej akcji strażacy ochotnicy z Przemkowa jeszcze nie mieli na swoim koncie. I nie był to, jakby się mogło wydawać, wyjazd do poważnego pożaru czy wypadku drogowego, lecz interwencja związana...ze szczeniakami, które zaklinowały się w rurze kanalizacyjnej jednego z budynków. Z pozoru błahe zgłoszenie zajęło strażakom kilka godzin a sama akcja wcale do łatwych nie należała.

Z GŁOGOWA NA ŚDM

Głogów


 Już za kilka dni rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży. Wierni ze wszystkich stron świata zgromadza się w Krakowie, aby spędzić wspólnie czas w modlitwie i spotkać się z papieżem. Przed tym wydarzeniem część młodych katolików przebywać będzie w różnych częściach Polski, również w Głogowie.

NIE WPROWADZA W BŁĄD

Głogów


 Także i w tym roku przeprowadzony został kompleksowy przeglądu stanu oznakowania dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Działania te realizowane są cyklicznie przez głogowską policję i mają na celu ujawnianie miejsc, które potencjalnie stanowią zagrożenie dla zmotoryzowanych. Swoje sugestie na temat oznakowania i innych spraw związanych z drogami zgłaszali także sami kierowcy.

MUZYKA W PODZIEMIACH

Głogów


 Kolejny raz głogowianie mieli okazję wysłuchać muzyki dawnej w ramach cyklu Przedsionek Raju. Tym razem do naszego miasta przyjechał Roger Helou. Argentyński muzyk dał koncert grając na organetto.

WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI

Głogów


 Zmysły – występ zaprezentowany w ramach festiwalu im. Andreasa Gryphiusa, miał zaskakiwać i zaskoczył mieszkańców przechadzających się ulicami miasta, którzy zaczepiani byli przez … oczy, uszy, usta, dłonie i nos.

BĘDĄ GRAĆ W TERENIE

Głogów


 Już za kilka dni obchodzimy kolejną, tym razem 72 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Podobnie jak w roku ubiegłym, Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów postanowiło upamiętnić bohaterskich powstańców.