Przejdź do treści

Program premierowy 2016-11-22

18:00: Blok reklamowy
18:01: W obiektywie - serwis
18:17: Sport
18:21: Pogoda
18:22: Przegląd Prasy - Głos Głogowa
18:26: Poradnik Lokatora - SM Nadodrze w Głogowie
18:33: Spotkania władz z mieszkańcami Głogowa2016r.
18:42: Rozmowa z Jarosławem Helwigiem
18:52: Horyzonty Kulturalne
19:20: Kurier Miedziowy

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

Kolejne zwycięstwo

Głogów


 Dzisiaj na własnym parkiecie siatkarze Chrobrego Głogów podejmowali drużynę z Żarowa. Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Głogowianie po dziewięciu spotkaniach z dorobkiem 22 punktów plasują się w tabeli na pierwszym miejscu. Dzisiaj byli zdecydowanym faworytem spotkania, ponieważ drużyna z Żarowa zajmuje ostatnie miejsce. Zawodnicy Chrobrego nie zawiedli, wygrali 3:0 w setach (16, 24, 17). Na więcej informacji zapraszamy do serwisu.

Koncert Kolęd

Głogów


 Na Rynku Starego Miasta trwają obchody Świętego Mikołaja patrona Głogowa. Z tej okazji dzisiaj odbył się koncert kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży Rewii Graffiti. Dzisiaj zaprezentowana została tylko część z programu który Rewia Graffiti przygotowała i wykona 18.12. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Obok prezentujemy fragment występu na więcej informacji zapraszamy do serwisu.

ZAINWESTUJE W GŁOGOWSKIEJ STREFIE

Głogów


 Czy głogowska podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w końcu zacznie przyciągać inwestorów? Zdaniem Krzysztofa Sadowskiego, wiceprezesa LSSE to się zmieni a pierwszym sygnałem jest podpisane dzisiaj zezwolenie dla przedsiębiorcy, który w Głogowie zainwestuje ok. 30 mln złotych i zatrudni co najmniej 40 osób.

- SKĄD TE INFORMACJE?

Głogów


 Gmina Miejska Głogów nie będzie budować mieszkań socjalnych na Żarkowie - stwierdziła na sesji rady miejskiej radna Elżbieta Rybak. Takie wypowiedzi ze strony prezydenta miały pojawić się, zdaniem radnej, w przestrzeni publicznej. Prezydent Rafael Rokaszewicz oznajmił, że jeśli już padła taka jego wypowiedź, to jest one źle zinterpretowana lub wyrwana z kontekstu.

POWYWRACAŁ DRZEWA

Głogów


 Po nocnych opadach deszczu i porywach wiatru utrudnienia występują w niemal całym kraju. Silny wiatr zostawił swój ślad również w Głogowie i w okolicach.

CIĄGNIE ICH DO WOJSKA

Głogów


 Wczoraj w siedzibie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Głogowie nastąpiło wręczenie kart powołania pierwszej grupce osób, które zgłosiły się do odbycia szkolenia przygotowawczego. Jest ono wstępem do wstąpieniem w szeregi Narodowych Sił Rezerwowych. Wśród chętnych nie brakuje kobiet.

MAŁY, ALE WAŻNY

Głogów

2016/12/2016_12_02_sprzet_dla_strazakow_glogow.jpg


 Wyposażenie strażaków to nie tylko nowoczesne wozy gaśnicze, ale także sprzęt o mniejszych gabarytach, ale nie mniej istotny i potrzebny przy różnego rodzaju akcjach. Komenda Powiatowa PSP w Głogowie wzbogaciła się o taki sprzęt właśnie.

MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE

Głogów


 Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia i związany z nimi czas przygotowań. Często w zabieganiu pomaga nam chwila odpoczynku. Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie proponuje, aby w tym czasie zajrzeć do głogowskich placówek, bo tam na mieszkańców Głogowa czeka sporo atrakcji.

GOTOWI NA SUKCES

Głogów


 W tamtym roku były ambitne plany, a skończyło się srogim zawodem. Teraz wyciągnęli wnioski, starannie skompletowali kadrę, a młody ambitny trener do każdego rywala drobiazgowo przygotowuje zespół. Nie było szumnych zapowiedzi, za to jest praca od podstaw. Efekt: passa sześciu wygranych i prowadzenie w tabeli.

Zdolna młodzież

Głogów


 W Głogowie utalentowanej młodzieży nie brakuje. W ostatnim czasie również ta grupa osób promuje nasze miasto na zewnątrz poprzez uczestnictwo i bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju olimpiadach i konkursach. Przykładem takich osób jest Szymon Blida z I Liceum Ogólnokształcącego oraz Wiktoria Kordacka z Gimnazjum nr 2. Jaki sukces osiągnęli? O tym powiemy w poniedziałkowym serwisie.