Przejdź do treści

Program premierowy 2016-06-30

18:00: Blok reklamowy
18:01: W obiektywie - serwis
18:16: Sport
18:23: Pogoda
18:24: Przegląd Prasy - Tygodnik Głogowski
18:31: HK - Lady Pank
18:45: BK: Joanna Kinder - wystawa malarska
18:52: Chrobry Głogów
18:58: Kurier Miedziowy
19:12: BK - wakacje w OW Master w Lubiatowie
19:17: Blok PowtórkowyKalendarz wydarzeń          cały miesiac...Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

PROBLEMY PO ULEWACH

Głogów


 Wracamy do tematu, który dręczy mieszkańców ulicy Kazimierza Wielkiego. Chodzi o podtopienia, które mają miejsce podczas większych opadów deszczu. Zapytaliśmy dyrektora PWiK oraz zastępcę prezydenta, czy jest szansa na to aby zapobiec takim sytuacjom, jakie miały miejsce 17 czerwca.

ZNÓW POD GÓRKĘ

Głogów


 Przedszkole Publiczne nr 2 w Głogowie mieści się w starym budynku. Jeszcze kilka lat temu wymagał on remontu od piwnicy po dach. Najważniejsze prace wewnątrz były wykonywane od 2009 roku. Późniejszy brak środków w kasie miejskiej spowodował przerwę w remontach do ubiegłego roku, kiedy to termomodernizacji doczekała się elewacja i najbliższe otoczenie przedszkola. Niestety prace musiały zostać przerwane.

JESZCZE WIELE DO ZROBIENIA

Głogów


 W tej kwestii w ostatnich latach wiele się zmieniło, ale też i wiele jeszcze pozostało do poprawy. Nie jest tajemnica, że społeczeństwo się starzeje, a do tego dodać należy osoby z różną niepełnosprawnością. Nie inaczej jest w powiecie głogowskim. Stąd też w Domu Uzdrowienie Chorych spotkali się przedstawicieli placówek powiatowych, które na co dzień wspierają osoby niepełnosprawne i starsze aby wymienić się wiedzą na temat pomocy tym grupom społecznym.

SPRZEDAWAŁ I NIE WYSYŁAŁ

Głogów


 Wiele osób dokonuje zakupów za pośrednictwem internetu. Niestety zdarza się, że padają oni ofiarą nieuczciwych sprzedawców-oszustów, którzy wyłudzają pieniądze za rzekomo oferowany przez nich towar, który potem w ogóle nie dociera do kupującego. Jeden z takich internetowych oszustów wpadł w ręce głogowskich i wrocławskich policjantów.

NIETYPOWE SŁUPKI NA POCZDAMSKIEJ

Głogów


 Ulica Poczdamska nabrała kolorytu dzięki odnowionym słupkom parkingowym. Mieszkańcom miasta podoba się pomysł, aby w miejsce monotonnej szarości pojawiały się Minionki, czyli bohaterowie kreskówki.

MOCNIEJSI NIŻ PRZED ROKIEM

Głogów


 W składzie siatkarzy Chrobrego pojawili się zawodnicy mający na swoim koncie grę w znanych klubach. W jaki sposób, przy ograniczonym budżecie głogowskiego klubu, udało się ich namówić do w Głogowie? Czym kierowali się działacze i trener stawiając na zupełnie nowych rozgrywających? To tylko niektóre pytania, jakie zadaliśmy podczas pierwszego treningu siatkarzy SPS Chrobry Głogów.

Jak na gali

Głogów


 Ring ustawiony na powietrzu w centrum miasta, to duże przeżycie dla każdego zawodnika, który na nim walczy. Najmłodsi zawodnicy Legionu Głogów dostąpili takiego wyróżnienia podczas niedawnych Mistrzostw Polski w Żarach. Trener Maciej Domińczak przyznaje, że zawody rozgrywane w takiej formie to bardzo dobry pomysł.

UWAGA NAD WODĄ

Głogów


 Trwają wakacje, które wiążą się z letnim wypoczynkiem. Ze względu na wysoką temperaturę bardzo często wybieramy się w kierunku jezior lub rzek. Pomysłem na chwilę relaksu może być spędzenie czasu nad Odrą. Warto pamiętać, że jest to miejsce przyjemne, ale i przede wszystkim bardzo niebezpieczne.

JUŻ CIESZY ROWERZYSTÓW

Głogów


 Co prawda jej odbiór jeszcze nie nastąpił, ale już jest wykorzystywana przez rowerzystów, którzy bardzo ją sobie chwalą. Ścieżka rowerowa w Parku Południowym w Głogowie jest na ukończeniu. Jej budowa rozpoczęła się w marcu i kosztowała ok. pół miliona złotych.

RAZEM Z CHODNIKAMI

Głogów


 Wciąż rozbudowywana sieć ścieżek rowerowych w Głogowie to m.in. efekt spotkań specjalnie powołanego do tego celu zespołu konsultacyjnego. Ale nie tylko ścieżki rowerowe pozwalają się przemieszczać po mieście. Chodniki są także istotnym elementem ciągów komunikacyjnych. Dlatego często właśnie roboty remontowe dróg dotyczą nie tylko nawierzchni ulic ale i chodników.