Przejdź do treści

Program premierowy 2016-04-28

18:00: Blok reklamowy
18:02: W obiektywie - serwis
18:19: Sport
18:26: Pogoda
18:27: Przegląd Prasy - Tygodnik Głogowski
18:32: Horyzonty Kulturalne
18:53: Kurier Miedziowy
19:05: Blok powtórkowy





Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

SZPITAL TEMATEM GŁÓWNYM

Głogów


 Na sesji rady miejskiej w Głogowie stawił się prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego Ryszard Brzozowski. Przedstawił obecna sytuację ekonomiczną szpitala i odpowiadał radnym, którzy najczęściej pytali o rentowność oddziałów i plany co do rozwoju jakości świadczonych usług. Bom właśnie to zdaniem wielu radnych, a nie tylko niepowiększanie długu, powinno być priorytetem dla kierownictwa szpitala.

RADNY UNIEWINNIONY

Głogów


 W listopadzie ubiegłego roku sąd rejonowy w Głogowie skazał Leszka Drankiewicza na rok i jeden miesiąc pozbawiania wolności w zawieszeniu na trzy lata w głośnej sprawie fałszowania i niszczenia dokumentów w Głogowskim Centrum Edukacji Zawodowej. Sąd skazał także byłą dyrektor placówki Barbarę D. Wówczas oskarżeni zapowiadali złożenie apelacji. Tę rozpatrzył Sąd Okręgowy w Legnicy, który ostatecznie Leszka Drankiewicza uniewinnił, a Barbarze D. złagodził wcześniejszy wyrok.

OSIĄGA PRĘDKOŚĆ 80 KM/H

Głogów


 Na terenie nie dawno powstałej Mariny w Głogowie doszło do przekazania łodzi patrolowej Komendzie Powiatowej Policji. Tego zakupu dokonała Gmina Miejska z inicjatywy mieszkańców biorących udział w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego.

MOŻNA OBEJRZEĆ

Głogów


 W sieci można obejrzeć już gotowy teledysk głogowskiego zespołu Pivo promujący nową płytę, która niebawem ukaże się na rynku muzycznym. Marcin Patyk zapewnia, że fani będą mieli okazję nabyć ją w dniu koncertu, który kapela zagra w Głogowie w czerwcu.

CHROBRY ZMASAKROWANY

Głogów


 Dla tych, którzy nie byli w Zabrzu na meczu ligowym Chrobrego, głogowscy szczypiorniści zrobili powtórkę z rozrywki. - Jesteśmy frajerami – powiedział trener Piotr Zembrzuski. Ostro? Na pewno, ale trudno oddać słowami to, co gospodarze wyprawiali w meczu rewanżowym Pucharu Polski.

OSTRY FINISZ

Głogów


 Piłkarze Chrobrego w najbliższy weekend odpoczywają. Zainkasują komplet punktów za walkowera z Dolcanem, a później będą podejmować Wigry. Głównym daniem dla kibiców, ale i chyba całych zmagań 1. ligi będzie ostatnich pięć kolejek, w których pomarańczowo-czarni zagrają z całą czołówką ligi. Te spotkania pokażą prawdziwą wartość najlepszych drużyn tego sezonu.

Nagrody i licytacja czekają

Głogów


 W organizację poniedziałkowego II Turnieju Drużyn Podwórkowych w piłce nożnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego włączył się także Chrobry Głogów.

Było bajecznie

Głogów


 Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 6 uczestniczyły w Małym Arcie na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Więcej informacji obok, oraz zapraszamy jutro do serwisu.

Powiat zaprasza na Majówkę

Głogów


 Powiat Głogowski wpisuje się w "Majówkę" organizowaną przez Gminę Miejską. Atrakcje przygotowano na 2 maja, na Dzień Flagi.

Będą emocje

Głogów


 Chrobry w ten weekend odpoczywa (walkower za Dolcan), ale rozgrywki 1. ligi wkraczają w decydującą fazę. Właściwie znane są tylko zespoły, które zajmą dwa pierwsze (Arka i Wisła - póki co kolejność alfabetyczna) i ostatnie miejsce w tabeli.
Więcej w serwisie.