Przejdź do treści

Program premierowy 2015-07-30

18:00: Blok reklamowy
18:02: W obiektywie - serwis
18:17: Sport
18:19: Pogoda
18:24: Przeglad prasy - Tygodnik Głogowski
18:28: Horyzonty Kulturalne - Festiwal im. A. Gryphiusa
18:46: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży MTB
19:04: Blok powtórkowy

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

ŚRODKI DLA PRACODAWCÓW

Głogów
O2015/07/2015_07_30_srodki_aktywizacja_pup.jpg

 Kolejne środki z przeznaczeniem na realizację wsparcia dla pracodawców i bezrobotnych ma do zaoferowania Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie. Czekają dofinansowania, refundacje i nie tylko.

Więcej informacji 2015_07_30_2_srodki_aktywizacja_pup_02   Odtwarzaj

ROWEREM W MIASTO

Głogów
O2015/07/2015_07_30_rowerzysci_spotkanie_ratusz.jpg

 W głogowskim ratuszu odbyło się kolejne spotkanie Zespołu Konsultacyjnego ds. Infrastruktury Rowerowej. To dopiero trzecie takie konsultacje a już są pierwsze ich efekty. Do grona rowerzystów dołączyli także wózkersi, tak o sobie mówią osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Więcej informacji 2015_07_30_3_rowerzysci_spotkanie_ratusz_02   Odtwarzaj

DOCZEKAŁ SIĘ REMONTU

Głogów
O2015/07/2015_07_30_remont_dowody_osobiste.jpg

 Władze miasta wyremontowały w ratuszu pokój nr 3 w którym mieszkańcy na co dzień składają wnioski w celu otrzymania nowego dowodu osobistego. Jak tłumaczy doradca prezydenta Marta Dytwińska-Gawrońska głównym powodem tego remontu jest dbałość władz miasta o obsługiwanie mieszkańców Głogowa w jak najlepszych warunkach.

Więcej informacji 2015_07_30_6_remont_dowody_osobiste_02   Odtwarzaj

WYSOKA OCENA PZPN

Głogów
O2015/07/2015_07_30_ocena_pzpn_chrobry.jpg

 W raporcie Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącej organizacji i bezpieczeństwa meczów Chrobry Głogów zajął 3. miejsce wśród wszystkich pierwszoligowców.

Więcej informacji 2015_07_30_7_ocena_pzpn_chrobry_02   Odtwarzaj

Walka z dopalaczami

Głogów


 Premier Ewa Kopacz podczas wizyty w Hucie Miedzi Głogów odniosła się do tematu walki polskiego rządu z dopalaczami.

Święto Policji

Głogów


 W Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie trwają obchody Święta Policji. Na więcej informacji z tego wydarzenia zapraszamy jutro do serwisu.

Wycofał się

Głogów


 Jarosław Marszałek jednak nie zdecyduje się złożyć wniosku do prokuratury. Przed Ratuszem dowiedzieliśmy się, że jak się wyraził jeszcze przed rozpoczęciem konferencji - właściwie to już sprawy nie ma. Obecny na miejscu Jerzy Sztangret - dyrektor Głogowskich Obiektów Usługowych broni swojej pracownicy i pokazuje stosowne dokumenty, które upoważniają kierowniczkę targowiska do pobierania opłat za wjazd na parking. Więcej o całym zajściu powiemy jutro w serwisie.

Po remoncie

Głogów


 Władze miasta wyremontowały w ratuszu pokój numer 3 odwiedzany przez mieszkańców Głogowa w celu wymiany dowodów osobistych. Całkowity koszt wyniósł około 24 tysiące zł. Więcej na temat tego remontu powiemy dzisiaj w serwisie.

Skarży się i zaskarży

Głogów


 Dzisiaj w południe o godzinie 12:00 przed głogowskim Ratuszem odbędzie się, zwołana przez Jarosława Marszałka, konferencja prasowa. Wczoraj odwiedził naszą redakcję z prośbą o nagłośnienie sprawy związanej ze złym potraktowaniem go przez pracowników Głogowskich Obiektów Usługowych. Kilka godzin później poinformował nas, że sprawą zamierza zainteresować prokuraturę. Więcej na ten temat oraz jakie jest stanowisko Głogowskich Obiektów Usługowych w tej sprawie powiemy wkrótce.

Wózkersi w zespole konsultacyjnym

Głogów


 Kilka miesięcy temu w Głogowie zawiązał się Zespół konsultacyjny ds. Infrastruktury Rowerowej. Kilu rowerzystów odbywa cykliczne spotkania z władzami miasta i na bieżąco opracowuje różne koncepcje, konsultuje i doradza w sprawach związanych ze ścieżkami rowerowymi w mieście. DO tego grono dołączyła kolejna osoba. jest to Tomasz Grabowski, który ze względu na swoja niepełnosprawność porusza się na wózku inwalidzkim. Wózkersi - jak o sobie mówią, poruszają się przecież po tych samych ścieżkach co miłośnicy jednośladów. Więcej o tym oraz o efektach spotkań zespołu konsultacyjnego powiem dziś w serwisie.