Przejdź do treści

Program premierowy 2016-09-28

18:00: Blok reklamowy
18:02: W obiektywie - serwis
18:20: Sport
18:23: Pogoda
18:25: Fragmenty Sesji Rady Miejskiej z 27.09.2016
18:48: Poradnik Lokatora
18:55: Jak segregować, żeby nie zwariowac?
19:04: Blok powtórkowy

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

Z KIJEM NA SESJĘ

Głogów


 Próbę zdjęcia z porządku obrad wczorajszej sesji Rady Miasta w Głogowie projektu uchwały o gospodarce mieszkaniowej, radny Sławomir Majewski nazwał sypaniem piachu w tryby i wkładanie kija w szprychy kół miasta. To oczywiście wywołało dyskusję , którą radny Norbert Penza nazwał „biciem piany”.

NOWY POMYSŁ NA MIESZKANIA

Głogów


 Spółdzielnia Nadodrze od kilku miesięcy pracuje nad budową bloku mieszkalnego, który powstanie w miejscu obecnej administracji osiedla Śródmieście. Na tym nie koniec jednak planów tego największego zarządcy mieszkaniowego w Głogowie. Prezes Mirosław Dąbrowski chce wybudować kolejny blok, w którym będą znajdować się tzw. mieszkania strzeżone.

PRZECIWNI PRZEMOCY

Głogów


 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wykorzystało sprzyjającą jesienną aurę i przy Marinie zorganizowało happening. „Zacznij od siebie” to apel młodzieży i dzieci, aby walczyli z własnymi słabościami, uczyli się wrażliwości na krzywdę innych i nie powielali negatywnych zachowań dorosłych. Akcja zorganizowana została w ramach projektu „Dla dobra dziecka” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

INTEGRACJA WSZYSTKICH ŚWIETLIC

Głogów


 Na terenie parafii św. Klemensa w Głogowie Miejskie Centrum Wspierania rodziny przygotowało piknik. „Pieczony ziemniak i świetlicowy start” pod takim hasłem witali pierwszy dzień jesieni dzieci wraz z wychowawcami wszystkich świetlic środowiskowych.

IMIENIEM BATALIONU ZOŚKA

Głogów


 Już w najbliższą sobotę odbędzie się uroczyste nadanie imienia ronda u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i Kazimierza Sprawiedliwego na osiedlu Piastów Śląskich. Uroczystości towarzyszyć będzie msza święta i specjalny program artystyczny.

NIEZACHWIANA WIARA

Głogów


 Do meczu z Sandecją Chrobry 7 punktów wywalczył na wyjazdach, a tylko dwa na własnym stadionie. Ten dorobek nie odzwierciedlał jakości gry, bowiem w starciach z Podbeskidziem, Miedzią i GKS-me to właśnie pomarańczowo-czarni prowadzili grę. W 10. kolejce wreszcie odnieśli pierwszą wygraną na Wita Stwosza.

ZA OBRAZĘ BOHATERÓW

Głogów


 W imieniu żołnierzy wyklętych, którzy już nie mogą się bronić Stowarzyszenie patriotyczny Głogów złożyło w głogowskiej prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Miał się go dopuścić Michał Górawski, który podczas obrad komisji weryfikującej wnioski złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego zakwestionował bohaterstwo i szkalował „Zaporę” oraz „Warszyca”.

WRÓCIŁY WSPOMNIENIA

Głogów


 Piękny jubileusz bo 70 lecie powstania obchodził Głogowski Mechanik. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji szkoły, a następnie korowód z udziałem blisko 300 absolwentów dotarł do Mechanika. Tam dokonano odsłonięcia tablicy, która ma upamiętniać ową rocznicę. Kolejnym punktem obchodów była uroczysta gala w Miejskim Ośrodku Kultury.

REKORDOWA REKRUTACJA

Głogów


 Czasy, w których na uczelniach wyższych o jedno miejsce konkurowało kilku kandydatów małymi krokami odchodzą w zapomnienie. Wszystko to za sprawą coraz mniejszej liczby uczniów zdających egzamin dojrzałości. W tym roku maturę pisało ok 280 tysięcy absolwentów szkół średnich, czyli aż o 20 tysięcy mniej niż w roku ubiegłym. Od kilku lat niż demograficzny najbardziej odczuły uczelnie wyższe, zwłaszcza te w mniejszych miejscowościach. W tym roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie na wynik rekrutacji nie może narzekać.

ODEBRAŁ FILATELISTYCZNEGO OSKARA

Głogów


 Od wielu lat zajmuje się propagowaniem filatelistyki w Głogowie i regionie. Jest pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskich oraz międzynarodowych wystaw filatelistycznych w naszym mieście. Adam Kęstowicz został laureatem Polskiej Kapituły Filatelistycznej w Kategorii „Indywidualność roku” za rok 2015.