Przejdź do treści

Dyżury aptek głogów


Program premierowy 2014-07-23

18:00: Blok reklamowy
18:01: W obiektywie - serwis
18:17: Sport
18:22: Pogoda
18:23: Lato w Mieście
18:32: Najlepsi na starcie
18:42: Prosto z Mostu - Ludwik Lehman
19:17: Pomarańczowo-Czarni
19:24: Świętowali na boisku
19:35: Blok powtórkowy

Poradnik Abonenta
Prosto z mostu
Prezydencki Raport
Kurier wschowski
GALH
Kurier przemkowski
Echa Ziemi Głogowskiej
SM Nadodrze - poradnik
Pomarańczowo-Czarni
PWiK
PWSZ
Horyzonty kulturalne

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

SAPER NIEWINNY

Głogów
O2014/07/2014_07_23_umorzenie_sledztwa_saper_obraczka.jpg

 Ze względu na brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa Wojskowa Prokuratura Garnizonowa we Wrocławiu umorzyła śledztwo wobec 26-letniego sapera podejrzanego o ograbienie zbiorowej mogiły odkrytej kilka miesięcy temu w Głogowie. Żołnierz był podejrzewany o to, że z grobu zabrał złotą obrączkę.

Więcej informacji 2014_07_23_1_umorzenie_sledztwa_saper_obraczka   Odtwarzaj

SŁONECZNA KĄPIEL

Głogów
O2014/07/2014_07_23_wakacje_baseny_Chrobry.jpg

 Nic tak nie chłodzi podczas upałów jak kąpiel oczywiście najlepiej w morzu czy jeziorze, ale ta w basenie też ma wielu amatorów. Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na dwumiesięczne wczasy to często jedyna alternatywa.

Więcej informacji 2014_07_23_4_wakacje_baseny_Chrobry   Odtwarzaj

WALKA O PIERWSZĄ DWUNASTKĘ

Głogów
O2014/07/2014_07_23_prezentacja_pilkarze_chrobry.jpg

 Łukasz Bogusławski z Widzewa Łódź, Damian Ałdaś z Korony Kielce, Jakub Kiełb z Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, Mateusz Szałek ze Skry Częstochowa, Damian Piotrowski także z Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, Rafał Figiel z GKS Katowice i Dominik Kościelniak z Wisły Kraków i asystent trenera, Adrian Siemieniec. Tak przedstawiają się nowe twarze w I zespole Chrobrego Głogów przed rozpoczęciem rozgrywek piłkarskich w I lidze. Wczoraj piłkarze spotkali się z dziennikarzami lokalnych mediów i podzielili się z nimi swoimi spostrzeżeniami na temat klubu oraz planami na nowy sezon.

Więcej informacji 2014_07_23_6_prezentacja_pilkarze_chrobry   Odtwarzaj

Dowódca garnizonu o umorzeniu śledztwa

Głogów

 Prezentujemy Państwu fragment listu jaki otrzymaliśmy na naszą skrzynkę redakcyjną. Jego autor, ppłk Adam Kliszka, dowódca głogowskiego garnizonu nawiązał w nim do decyzji o umorzeniu śledztwa wobec 26-letniego sapera podejrzanego o zabranie obrączki ze zbiorowej mogiły odkrytej kilka miesięcy temu w Głogowie.

(...)"Umorzenie kończy stronę prawną zdarzenia, ale pozostaje jego inny aspekt. Otóż sprawa została mocno nagłośniona w lokalnych mediach. Wymowa niektórych  artykułów, a szczególnie pojawiających się pod nimi komentarzy, jednoznacznie przesądzała o winie żołnierza. Łatwo się domyślić, że uderzyło to w samego zainteresowanego, podważając jego dobre imię. Wprawdzie nazwisko podejrzanego nie pojawiało się w tych informacjach, ale dla wielu osób nie pozostawało ono tajemnicą. Żołnierz poniósł także przykre konsekwencje służbowe, bowiem – zgodnie z przepisami – na czas śledztwa został zawieszony w pełnionych obowiązkach.
       Podejrzenie o ograbienie zwłok rzuciło także cień na wszystkich głogowskich saperów, którzy swoją codzienną, często niebezpieczną pracą, starają się jak najlepiej służyć społeczeństwu. Zarzut o taki czyn był zatem dotkliwym ciosem w całą jednostkę.
        Zważywszy na decyzję prokuratora o umorzeniu śledztwa – ze względu na brak danych do postawienia zarzutu  przestępstwa o jakie nasz żołnierz był podejrzany – zwracam się do wszystkich lokalnych mediów z prośbą o zamieszczenie informacji o finale sprawy.
         Mam świadomość, że słów, które zostały rzucone nie da się cofnąć, przykrości i strat, jakie one spowodowały także, ale chciałbym, aby mieszkańcy miasta poznali prawdę o zdarzeniu, które wywołało tyle złych emocji.
                                   Z poważaniem ppłk Adam KLISZKA 

Ponownie został kapitanem

Głogów


 Decyzją zawodników kapitańską opaskę w występach w I lidze będzie nosił na ramieniu Mateusz Hałambiec, który zresztą już w przeszłości pełnił tę funkcję. Jego zastępcą będzie dotychczasowy lider Łukasz Szczepaniak.

Błaha sparawa?

Głogów


 Wczoraj w serwisie mówiliśmy o zabytkowej branie przy Zamku Książąt Głogowskich. Niestety w materiale nie znalazła się wypowiedź nikogo z Urzędu Miasta. Dzisiaj mija trzeci dzień, od naszej prośby o udzielenie informacji w tej sprawie. Czy temat jest zbyt błahy? Sprawdźcie Państwo sami.

Na basenach

Głogów


 Dzisiaj w serwisie sprawdzimy czy głogowianie chętnie korzystają z kompleksu basenów odkrytych.

MAH zaprasza

Głogów
O2014/07/mah.jpg

 Jutro kolejne wakacyjne zajęcia w głogowskim muzeum. Tym razem pod hasłem "Mój ślad w kamieniu". Przypomnijmy,że warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 7 - 12 lat. Szczegóły na www.mah.glogow.pl.

Premiera

Głogów


 Po serwisie zapraszamy na premierowy odcinek programu o działaniach Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie.

Śledztwo umorzone

Głogów


 Wojskowa Prokuratura Garnizonowa we Wrocławiu umorzyła śledztwo wobec sapera podejrzanego o to, że ukradł obrączkę leżącą przy zwłokach niemieckich żołnierzy odkopanych w czasie prac ziemnych przy ul. Rudnowskiej.