Przejdź do treści

Dyżury aptek głogów


Program premierowy 2014-11-27

18:00: Blok reklamowy
18:04: W obiektywie - serwis
18:23: Sport
18:28: Pogoda
18:31: Przeglad prasy - Tygodnik Głogowski
18:34: Horyzonty Kulturalne
19:15: Raport Prezydencki
19:26: Magazyn Pomarańczowo-Czarni
19:42: Kierunek Głogów
19:51: Kurier Wschowski

Poradnik Abonenta
Prosto z mostu
Prezydencki Raport
Kurier wschowski
GALH
Kurier przemkowski
Echa Ziemi Głogowskiej
SM Nadodrze - poradnik
Pomarańczowo-Czarni
PWiK
PWSZ
Horyzonty kulturalne

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

ZGODA BUDUJE

Głogów
O2014/11/2014_11_27_marszalek_przybyslki_wpsolpraca.jpg

 Mieszkańcy powiatu głogowskiego nie będą mieli swojego przedstawiciela w Sejmiku Dolnośląskim, dlatego bardzo ważna będzie zgodna współpraca samorządów gminnych i dobre pomysły na ściąganie pieniędzy z przyszłej puli środków unijnych – mówił wczoraj w Głogowie marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Za prosiłem wszystkich wspierających mnie wójtów – mówił starosta głogowski – bo było to spotkanie w ramach mojej kampanii wyborczej.

Więcej informacji 2014_11_27_1_marszalek_przybylski_wspolpraca_02   Odtwarzaj

ZŁA DIAGNOZA?

Głogów
O2014/11/2014_11_27_diagnoza_sor.jpg

 Zarozumiałością i lekceważeniem miał wykazać się lekarz, który przyjmował na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym głogowiankę z problemami kardiologicznymi. Takiego zdania jest jej syn, który zgłosił nam tę sprawę. Uważa, że lekarz nie wykonał mimo dwóch wizyt mamy prawidłowej diagnozy i złożył zażalenie do władz szpitala. Innego zdania jest Khalil El Mohtar, dyrektor ds. medycznych głogowskiego szpitala powiatowego.

Więcej informacji 2014_11_27_5_skarga_diagnoza_sor_02   Odtwarzaj

ZAINTERESOWANIE ROŚNIE

Głogów
O2014/11/2014_11_27_strefa_inwestor_dzialka_starsostwo.jpg

 Inwestycje w podgłogowskiej podstrefie i pozyskiwanie inwestorów to jeden z głównych tematów toczącej się kampanii wyborczej między dwoma kandydatami na prezydenta. Dziś kolejny wątek i pytanie Radosława Pobola: co z zapowiadanym inwestorem?

Więcej informacji 2014_11_27_6_strefa_inwestor_dzialka_starostwo_02   Odtwarzaj

FUTSALOWY DRESZCZOWIEC

Głogów
O2014/11/2014_11_27_euromaster_gwiazda.jpg

 Takiego dreszczowca sam Hitchcock by się nie powstydził, a zgotowali go piłkarze KGHM Chrobry Euromaster Głogów w pojedynku z Gwiazdą Ruda Śląska.

Więcej informacji 2014_11_27_7_euromaster_gwiazda_02   Odtwarzaj

Nie dostali premii

Głogów


 Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie nie otrzymali za miesiąc listopad premii uznaniowej. Więcej o tym powiemy w jutrzejszym serwisie.

Skarga na lekarza

Głogów


 Do głogowskiego szpitala powiatowego wpłynęła skarga dotycząca diagnozy jaką postawił lekarz dyżurujący na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym chorej głogowiance. Więcej o tym dziś w serwisie.

KWW Aktywni Razem popierają Rafaela Rokaszewicza

Głogów

 "Mając na względzie dobro mieszkańców i rozwój Głogowa, uwzględniając deklarowaną realizację programu wyborczego, który jest w wielu punktach zbieżny z programem wyborczym naszego komitetu, informuję, że Komitet Wyborczy Wyborców AKTYWNI RAZEM podjął decyzję o poparciu w drugiej turze wyborów prezydenckich w Głogowie – Pana RAFAELA ROKASZEWICZA, jako osobę dającą gwarancję na zmiany dotychczasowego funkcjonowania wielu instytucji miejskich, w tym urzędu miasta.
To w znacznej mierze może przyczynić się do zdecydowanego rozwoju Głogowa, daje gwarancję zdecydowanej poprawy współpracy samorządu miejskiego i powiatowego, co niewątpliwie przełoży się na lepszy poziom życia mieszkańców powiatu i miasta Głogowa.
Jednocześnie apelujemy do mieszkańców Głogowa o aktywny udział w drugiej turze wyborów prezydenckich w dniu 30 listopada 2014 r. Głosujmy na kandydata, który zmieni naszą szarą codzienność, dotychczasową stagnację i przyczyni się do rozwoju miasta – GŁOSUJMY NA RAFAELA ROKASZEWICZA"
Pełnomocnik Wyborczy i Finansowy KWW Aktywni Razem Józef Zawadzki

Jak informuje Waldemar Figura, współzałożyciel KWW Aktywni Razem, oświadczenie powyższe należy traktować jako stanowisko Józefa Zawadzkiego. Czesław Sawicki, Tomasz Kurzawa i Waldemar Figura nie podpisali się pod tym stanowiskiem i nie będą opowiadać się za żadnym z dwóch kandydatów.

TZG zaprasza na wykład

Głogów
O2014/11/Holender.jpg

 Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza na wykład Antoniego Boka pt. „Przymusowa odyseja Holendrów 1944-1945. Dzienniki Kessa Borstlapa”

16 grudnia 1944 roku, grupa 58 Holendrów z Krommenie pod Amsterdamem padła ofiarą łapanki przeprowadzonej przez niemiecka żandarmerię. Dziewięciu z nich trafiło do głogowskiej stoczni. Wśród nich był Kees Borstlap. Swoje przeżycia podczas pracy przymusowej, ucieczki pod gradem kul i dalszej tułaczki opisał w swoim dzienniku, obecnie częściowo przełożonym na język polski. To kapitalny dokument czasu, przynoszący wiele nowych informacji i celnie zaobserwowanych szczegółów. Wykład odbędzie się 4 grudnia o godz 17:00 do głogowskiej PWSZ, aula 209. Wstęp wolny!

Apel w sprawie II tury wyborów na Prezydenta Głogowa

Głogów

 Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” koło Głogów:

"Już w najbliższą niedzielę odbędzie się II tura wyborów na Prezydenta Miasta Głogowa. Wspólnie podjęta tego dnia decyzja będzie szczególnie ważna dla młodego pokolenia głogowian.
Dzisiejszy Głogów nie jest miastem dla młodych ludzi. Od dawna wielu z nas wybiera jako miejsce do życia większe ośrodki, takie jak Wrocław czy Poznań. Nie jest prawdą, że wszyscy młodzi wyjeżdżają z rodzinnego miasta całkowicie z własnej woli. Niektórzy oczywiście wybierają drogę życiową i zawodową dającą się zrealizować tylko w wielkim ośrodku, jednakże większość z nas chętnie by w Głogowie została. Niestety, sytuacja w naszym mieście nie daje takich szans.
Brakuje miejsc pracy, gdzie młodzi głogowianie mogliby zarabiać pieniądze i realizować własne zawodowe aspiracje. Brakuje mieszkań, których zakup byłby w zasięgu naszych finansowych możliwości, a czasem także miejsc w żłobkach czy przedszkolach, co ułatwiło by nam zakładanie rodzin w rodzinnym Głogowie. Tymczasem obecne władze miasta dla młodego pokolenia robią, delikatnie mówiąc, niewiele. Prezydent Zubowski przypomniał sobie w ostatnich dniach o naszym istnieniu, ale jego inicjatywa ograniczyła się do zdjęć na plakatach wyborczych. Nie przedstawiono za to żadnych konkretnych perspektyw zmian na lepsze. Z drugiej strony trudno takich propozycji oczekiwać od prezydenta, który przez ostatnie 8 lat umieszczał potrzeby młodzieży na bardzo odległym miejscu wśród swoich priorytetów.
W tej sytuacji uważamy, iż nasze miasto potrzebuje wyraźnej zmiany. Nie jesteśmy naiwni i wiemy, że taka przemiana nie nastąpi w ciągu jednego dnia, a nawet roku, ale już w najbliższą niedzielę możemy wykonać pierwszy krok w jej stronę. Kontrkandydat obecnego prezydenta daje przynajmniej na nią nadzieję. Dlatego w drugiej turze wyborów na ten urząd popieramy Rafaela Rokaszewicza i apelujemy jednocześnie do wszystkich mieszkańców Głogowa, aby wspólnie z nami wsparli właśnie tę kandydaturę. Z obecnym starostą głogowskim sporo nas dzieli, ale dotychczasowe doświadczenia we współpracy z nim wskazują, że jest to człowiek zdolny do pracy na rzecz miasta, także ponad politycznymi podziałami. Z tego powodu wierzymy, że Rafael Rokaszewicz będzie potrafił otworzyć nowy etap rządzenia Głogowem, w którym potrzeby głogowskiej młodzieży będą silniej akcentowane i skuteczniej realizowane. My, młodzi głogowianie, chcemy żyć i pracować we własnym mieście. Musimy tylko dostać na to szansę. Dlatego w niedzielę zachęcamy do głosowania na Rafaela Rokaszewicza.
W imieniu głogowskich działaczy i przyjaciół Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” Przewodniczący Zarządu S ”MD” Koło Głogów Michał Górawski

TRWA ŚLEDZTWO

Głogów
O2014/11/2014_11_26_hglogowskiego_pokuratura.jpg

 Na początku października Centralne Biuro Antykorupcyjne zleciło głogowskiej prokuraturze przeprowadzenie śledztwa ws. ewentualnych nieprawidłowości przy budowie ul. Henryka Głogowskiego. Sprawa jest poważna, mówimy tu o dużych sumach pieniędzy, a nawet o zwrocie dotacji unijnej” - komentuje Rafael Rokaszewicz, kandydat na prezydenta Głogowa.

Więcej informacji 2014_11_26_1_henryka_glogowskiego_prokuratura_02   Odtwarzaj