Przejdź do treści

Dyżury aptek głogów


Program premierowy 2014-10-30

18:00: Blok reklamowy
18:03: W obiektywie - serwis
18:17: Sport
18:19: Pogoda
18:21: Przegląd prasy - Tygodnik Głogowski
18:25: Horyzonty Kulturalne
18:52: Kierunek Głogów
19:01: Magazyn lokatora
19:07: Czekają na nową bazę
19:18: Otworzyli świetlicę
19:33: Blok powtórkowy

Poradnik Abonenta
Prosto z mostu
Prezydencki Raport
Kurier wschowski
GALH
Kurier przemkowski
Echa Ziemi Głogowskiej
SM Nadodrze - poradnik
Pomarańczowo-Czarni
PWiK
PWSZ
Horyzonty kulturalne

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

Jeszcze jedna sesja

Przemków
O2014/10/przemkow.jpg

 Przed wyborami jeszcze na jednej sesji spotkają się przemkowscy radni. Obrady odbędą się dzisiaj o godz. 16:00. W porządku sesji znalazło się pięć projektów uchwał. Wszystkie są autorstwa burmistrza Stanisława Pępkowskiego. Radni będą debatować m.in. nad uchwałą w sprawie zmiany budżetu gminy Przemków na 2014 rok, w sprawie nieodpłatnego nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym PKP S.A. i w sprawie w sprawie uzgodnienia realizacji zadania pt. "Budowa wieży widokowej na terenie użytku ekologicznego Przemkowskie Bagno".

O zadaniach Gminy na przyszłość

Przemków


 Dziś, także po serwisie będzie można obejrzeć materiał Gminy Przemków.

Przemaszerowali ulicami Przemkowa

Przemków
O2014/10/nordic_przemkow.JPG

 Tradycyjnie jedną z atrakcji przemkowskiego Święta Miodu i Wina jest OGÓLNOPOLSKI BIEG PO MIÓD – po ulicach Przemkowa z udziałem osób niepełnosprawnych. W tym roku Przemkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku był głównym inicjatorem nowej dyscypliny - marszu Nordic Walking. W marszu po zdrowie mieli brać udział tylko przemkowscy miłośnicy tej formy ruchu. Jednak frekwencja przerosła oczekiwania inicjatorów. Akcja przybrała formę zawodów ponieważ wzięło w niej udział wielu zawodników w Lubina, Polkowic oraz Głogowa. Atmosfera w czasie zawodów była znakomita, tworzyli ją zawodnicy i kibice dopingując ich w różnych miejscach, a szczególnie na starcie i mecie. Kilkoro zawodników z PUTW przeszli obowiązującą, 4,5 km trasę w dobrym czasie. Co prawda miejsca finałowe zdobyli mistrzowie w tej dyscyplinie z Klubu Sportowego w Lubinie. Po zakończonym marszu przemkowscy zawodnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z mistrzem świata Jerzym Górskim i Wojciechem Fortuną, polskim skoczkiem narciarskim, mistrzem świata w Sapporo.

PĘPKOWSKI: NIE MA NA DIETY

Przemków
O2014/10/2014_10_09_diety_radni_sad_przemkow.jpg

 Dziś w głogowskim sądzie odbyła się kolejna rozprawa przeciwko gminie Przemków z powództwa radnej Heleny Krupskiej za niewypłacanie diet samorządowcom. W czasie zeznania Stanisław Pępkowski wyjaśniał, że gmina fizycznie nie ma środków na diety a radni sami sobie są winny za tę sytuację. Tymczasem zdaniem powódki diety nie są wypłacane a gmina zaciąga kolejne zobowiązania, które są regulowane na bieżąco.

Więcej informacji 2014_10_09_1_diety_radni_sad_przemkow_02   Odtwarzaj

TAJEMNICZY ŚWIAT PSZCZÓŁ

Przemków
O2014/09/2014_09_30_prezmkow_miod_profilaktyka.jpg

 Świat idzie z postępem, a ten dotyczy także pszczelarstwa. Dziś drewniane ule zastępuje się poliuretanem i styropianem. Nowe technologie pomagają pszczelarzom, dziś pszczelarstwo to biznes, ale niezmienne jest jedno: wartości miodu i jego znaczenie w leczeniu i profilaktyce.

Więcej informacji 2014_09_30_6_przemkow_miod_profilaktyka_02   Odtwarzaj