Przejdź do treści

Program premierowy 2016-06-24

18:00: Blok reklamowy
18:01: W obiektywie - serwis
18:17: Sport
18:20: Pogoda
18:22: BK - Dzień Ojca w Parafii Św. Klemensa
18:26: HK - Festiwal Reżyserii Filmowej
18:29: BK - wakacje w OW Master w Lubiatowie
18:32: Horyzonty Kulturalne - Ryszard Rynkowski
19:06: Blok PowtórkowyKalendarz wydarzeń          cały miesiac...Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

BĘDZIE WIĘCEJ PATROLI?

Przemków


 Nie tylko opieka zdrowotna pozostawia wiele do życzenia w Przemkowie. Radni oraz władze gminy przyznają, że podobnie jest ze stanem bezpieczeństwa. Jest jednak szansa, na to, że pod tym względem nastąpi poprawa.

Ekspertyza na halę

Przemków


 Gmina Przemków planuje wydać 30 tysięcy złotych na ekspertyzę dotyczącą niedokończonej hali sportowej. Obiekt od kilku lat stoi w stanie surowym, nieukończony i niszczeje. Radni na ostatniej sesji pytali burmistrza Szczupaka, po co ta ekspertyza.

OPIEKA ZDROWOTNA DO POPRAWY

Przemków


 Przemkowscy radni zgodnie przyznają, że opieka zdrowotna w gminie pozostawia wiele do życzenia. Padło nawet przekorne stwierdzenie, że trzeba mieć zdrowie aby chorować w Przemkowie. A chodzi przede wszystkim o dostęp do lekarzy przyjmujących w gminie. Dyskusja na ten temat wywiązała się w trakcie przedstawienia informacji na temat analizy i oceny opieki zdrowotnej na terenie gminy Przemków za rok 2015.

SKWITOWALI BURMISTRZA

Przemków


 Burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak otrzymał na wczorajszej sesji Rady Miejskiej absolutorium. Radni w zdecydowanej większości uznali, że budżet za 2015 rok doprowadził do poprawy finansów gminy a władze Przemkowa poczyniły działania zmierzające do oszczędności dzięki czemu wskaźnik zadłużenia gminy zmniejszył się ze 117% na koniec 2014 roku do 99% w 2015. Odmienne zdanie miała radna Helena Krupska, która twierdzi, że poprawy wcale nie ma i w gminie nadal dzieje się źle.

POBIEGNĄ NA KĄPIELISKU

Przemków


 Już w najbliższą sobotę, 28 maja w Przemkowie odbędzie się duża impreza biegowa. Będzie to I edycja Biegu Orłana. Zawody przeprowadzone zostaną w kilku kategoriach na różnych dystansach.

Aktywnie i międzypokoleniowo

Przemków

 Od maja do czerwca trwać będzie program „Aktywny senior – kampania postaw na rodzinę”. Akcja realizowana jest przez Przemkowski Uniwersytet III Wieku. Celem jest popularyzowanie Nordic Walking i turystyki rowerowej jako zdrowego trybu życia. Odbiorcami są: słuchacze Przemkowskiego Uniwersytetu III Wieku, jego sympatycy oraz przedstawiciele młodszego pokolenia.