Przejdź do treści

Program premierowy 2016-05-24

18:00: Blok reklamowy
18:03: W obiektywie - serwis
18:22: Sport
18:27: SMS Certus
18:28: Pogoda
18:30: Fragmenty sesji Rady Miejskiej w Głogowie
18:39: Kurier Miedziowy
19:41: Powtórka programu

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

POBIEGNĄ NA KĄPIELISKU

Przemków


 Już w najbliższą sobotę, 28 maja w Przemkowie odbędzie się duża impreza biegowa. Będzie to I edycja Biegu Orłana. Zawody przeprowadzone zostaną w kilku kategoriach na różnych dystansach.

Aktywnie i międzypokoleniowo

Przemków

 Od maja do czerwca trwać będzie program „Aktywny senior – kampania postaw na rodzinę”. Akcja realizowana jest przez Przemkowski Uniwersytet III Wieku. Celem jest popularyzowanie Nordic Walking i turystyki rowerowej jako zdrowego trybu życia. Odbiorcami są: słuchacze Przemkowskiego Uniwersytetu III Wieku, jego sympatycy oraz przedstawiciele młodszego pokolenia.

PRZYSTĄPILI DO REWITALIZACJI

Przemków


 Gmina Przemków przystąpi do opracowania lokalnego programu rewitalizacji. Stosowną uchwałę w tej sprawie przyjęli radni. Teraz podjęte zostaną działania, które wyznaczą obszar zdegradowany gminy. Ten zostanie później poddany wspomnianej rewitalizacji.

ZEAS DO LIKWIDACJI

Przemków


 Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Przemkowie zostanie zlikwidowany. Tak zdecydowali radni podczas ostatniej sesji. Pracownicy zostaną przeniesieni do powstającego w urzędzie Centrum Usług Wspólnych, które zajmie się obsługą jednostek gminnych. Burmistrz zapewniał, że żaden z pracowników ZEAS-u na przenosinach nie straci a sama operacja przyniesie oszczędności.

Projekt budżetu

Przemków


 W zeszłym tygodniu mówiliśmy o przyjętym przez przemkowskich radnych pierwszym od trzech lat bez nadzoru Regionalnej Izby Obrachunkowej budżecie na rok 2016. Obok prezentujemy fragment zapisów projektu tego budżetu.

WIĘKSZOŚĆ ZA BUDŻETEM

Przemków


 Wczoraj był ważny dzień dla gminy Przemków. Na sesji radni większością głosów przyjęli pierwszy od trzech lat, własny budżet na rok 2016 bez nadzoru Regionalnej Izby Obrachunkowej. Zdaniem burmistrza, Jerzego Szczupaka, to istotny krok ku normalizacji finansów gminy od wielu lat. Nie wszyscy jednak podzielają ten optymizm. Helena Krupska, która głosowała przeciw uważa, że władze gminy dokonują zbyt małych oszczędności przy jednoczesnym braku poszukiwania nowych źródeł dochodu.

Czekają na wnioski

Przemków

 Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemkowie w związku z Programem Rządowym Rodzina 500+ od dziś przyjmuje wnioski. Neleży je składać w Dziale Świadczeń Rodzinnych w tut. Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. 10-lutego 7, pokój 4) w dniach: poniedziałek, środa, czwartek i piątek od 8:00 do 15:00 wtorek od 9:00 do 16:00.
Wniosek do pobrania: http://przemkow.bip.gov.pl/przyjmowanie-wnioskow-program-500-plus/39421_program-rodzina-500-plus.html

Trzy razy na podium

Przemków

2016/04/cykady.jpg


 Zespół taneczny CYKADY działający w Przemkowskim Ośrodku Kultury uczestniczył w VII Polsko – Niemieckim Festiwalu Tańca w Żarach. W turnieju wzięło udział ponad 1000 osób a jury i publiczność obejrzała prawie 100 układów tanecznych (w różnych stylach) w wykonaniu 75 zespołów. CYKADY wystąpiły w 3 kategoriach i w każdej z nich osiągnęły sukces. Największy maluchy – Cykady mini. Grupa tworząca dzieci w wieku 5 – 8 lat startowały w kategorii Inne propozycje taneczne 9-11 lat, gdzie tańcem „Owieczki” wywalczyły II miejsce. Grupa średnia z układem „Roztańczona klasa”, w kategorii Inne propozycje taneczne 12 – 14 lat zajęła II miejsce i najstarsza grupa w kategorii Disco show 15 – 17 lat z układem „Fire” również zajęła miejsce II.
zdjęcie: www.przemkow.pl

Bezpłatne badania dla Pań

Przemków

 4 kwietnia przy Ośrodku Zdrowia Cor-Med, ul. Długa 4 w Przemkowie pojawi się mammobus, w którym prowadzone będą badania mammograficzne dla pań w wieku: 50 – 69 lat. Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Badania obejmą również panie w wieku: 40 – 49 oraz 70 – 75 lat. Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl. Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Natomiast 1 kwietnia mammobus pojawi się w Głogowie przy Ratuszu. Badania prowadzone będą w godzinach od godz. 8.00 do 15.00. W przypadku problemu z uzyskaniem skierowania na badania w swojej przychodni istnieje możliwość uzyskania takiego skierowania w Głogowskim Centrum Medycznym u doktora Kliszki na ul. Skłodowskiej 11 we wtorek (29.03) między 14.00- 15.00 we środę(30.03) od 11.00 do 12.00 i w czwartek (01.04) od 14.00 do 15.00.