Przejdź do treści

Program premierowy 2015-08-31

18:00: Blok reklamowy
18:01: W obiektywie - serwis
18:17: Sport
18:20: Pogoda
18:25: Horyzonty Kulturalne
18:41: Echa Ziemi Głogowskiej
18:50: Miedziowy Kurier
19:01: Powtórka programuKalendarz wydarzeń          więcej...Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

Mieli mnóstwo atrakcji

Przemków
O2015/07/wakacje_pok.jpg

 Zakończył się projekt realizowany przez Przemkowski Ośrodek Kultury „Wakacje z Pok-iem, kulturalnie i fajnie”, w którym brało udział 35 osób – uczniów przemkowskich szkół. Były zajęcia rekreacyjno-sportowe na szkolnym boisku i w Parku Miejskim, ale też w wiosce rycerskiej w Ostaszowie i na nowo powstałym polu paintballowym „Fireball Park” w Przemkowie. Były ogniska z kiełbaskami oraz warsztaty taneczne, plastyczne i nauka tworzenia balonowych figurek. Bardzo ciekawa była wizyta w remizie strażackiej i spotkanie z policjantem, podczas którego okazało się, że dzieci w znakomitej większości wiedzą jak w bezpieczny sposób spędzić wakacje, jak unikać niebezpieczeństw i udzielić pomocy potrzebującej osobie. Była kąpiel w zielonogórskim aquaparku „Wodny Świat” i zabawa w Parku Krasnala w Nowej Soli. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na udział w dwóch rajdach rowerowych do wilkocińskich, poradzieckich bunkrów i na ruchomą wydmę śródlądową. Wielką atrakcją było zwiedzanie Panoramy Racławickiej i nowego Afrykarium we wrocławskim ZOO. Zakończenie „Wakacji z POK-iem” odbyło się w Górach Sowich. Tak bogata oferta projektu była możliwa dzięki finansowemu wsparciu ze strony Fundacji KGHM „Polska Miedź”.

NOCNA ZADYMA

Przemków
O2015/07/2015_07_06_interwencja_policji_przemkow.jpg

 Zaczęło się od kłótni nietrzeźwych kobiet a skończyło rzucaniu butelkami w policyjny radiowóz i oddanie strzałów ostrzegawczych przez funkcjonariuszy. Takie sceny rozegrały się z piątku na sobotę w okolicach Rynku w Przemkowie.

Więcej informacji 2015_07_06_3_interwencja_policji_przemkow_02   Odtwarzaj

Było ostro

Przemków


 Policyjna interwencja w Przemkowie zamieniła się w potyczkę z nietrzeźwymi, agresywnymi mężczyznami. W ruch poszły butelki, padły także strzały ostrzegawcze.

SAM WNIOSKOWAŁ

Przemków
O2015/07/2015_07_01_absolutorium_przemkow.jpg

 Wczoraj radni Gminy Przemków na zwołanej sesji mieli zdecydować o udzieleniu absolutorium za wykonanie budżetu za 2014 rok. Już na kilka dni przed obradami wiadome było, że samorządowcy nie skwitują burmistrza, o czym on sam doskonale wiedział, co więcej sam o to wnioskował.

Więcej informacji 2015_07_01_1_sesja_absolutoryjna_przemkow_02   Odtwarzaj