Przejdź do treści

Dyżury aptek głogów


Program premierowy 2014-10-23

18:00: Blok reklamowy
18:03: W obiektywie - serwis
18:20: Sport
18:21: Pogoda
18:28: Przeglad prasy - Tygodnik Głogowski
18:33: Głogowskie Obiekty Usługowe
18:38: Nowy Wymiar Handlu
18:44: Horyzonty Kulturalne
19:15: Zdaniem Prezydenta
19:25: Kierunek Głogów
19:34: Blok powtórkowy

Poradnik Abonenta
Prosto z mostu
Prezydencki Raport
Kurier wschowski
GALH
Kurier przemkowski
Echa Ziemi Głogowskiej
SM Nadodrze - poradnik
Pomarańczowo-Czarni
PWiK
PWSZ
Horyzonty kulturalne

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

O zadaniach Gminy na przyszłość

Przemków


 Dziś, także po serwisie będzie można obejrzeć materiał Gminy Przemków.

Przemaszerowali ulicami Przemkowa

Przemków
O2014/10/nordic_przemkow.JPG

 Tradycyjnie jedną z atrakcji przemkowskiego Święta Miodu i Wina jest OGÓLNOPOLSKI BIEG PO MIÓD – po ulicach Przemkowa z udziałem osób niepełnosprawnych. W tym roku Przemkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku był głównym inicjatorem nowej dyscypliny - marszu Nordic Walking. W marszu po zdrowie mieli brać udział tylko przemkowscy miłośnicy tej formy ruchu. Jednak frekwencja przerosła oczekiwania inicjatorów. Akcja przybrała formę zawodów ponieważ wzięło w niej udział wielu zawodników w Lubina, Polkowic oraz Głogowa. Atmosfera w czasie zawodów była znakomita, tworzyli ją zawodnicy i kibice dopingując ich w różnych miejscach, a szczególnie na starcie i mecie. Kilkoro zawodników z PUTW przeszli obowiązującą, 4,5 km trasę w dobrym czasie. Co prawda miejsca finałowe zdobyli mistrzowie w tej dyscyplinie z Klubu Sportowego w Lubinie. Po zakończonym marszu przemkowscy zawodnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z mistrzem świata Jerzym Górskim i Wojciechem Fortuną, polskim skoczkiem narciarskim, mistrzem świata w Sapporo.

PĘPKOWSKI: NIE MA NA DIETY

Przemków
O2014/10/2014_10_09_diety_radni_sad_przemkow.jpg

 Dziś w głogowskim sądzie odbyła się kolejna rozprawa przeciwko gminie Przemków z powództwa radnej Heleny Krupskiej za niewypłacanie diet samorządowcom. W czasie zeznania Stanisław Pępkowski wyjaśniał, że gmina fizycznie nie ma środków na diety a radni sami sobie są winny za tę sytuację. Tymczasem zdaniem powódki diety nie są wypłacane a gmina zaciąga kolejne zobowiązania, które są regulowane na bieżąco.

Więcej informacji 2014_10_09_1_diety_radni_sad_przemkow_02   Odtwarzaj

TAJEMNICZY ŚWIAT PSZCZÓŁ

Przemków
O2014/09/2014_09_30_prezmkow_miod_profilaktyka.jpg

 Świat idzie z postępem, a ten dotyczy także pszczelarstwa. Dziś drewniane ule zastępuje się poliuretanem i styropianem. Nowe technologie pomagają pszczelarzom, dziś pszczelarstwo to biznes, ale niezmienne jest jedno: wartości miodu i jego znaczenie w leczeniu i profilaktyce.

Więcej informacji 2014_09_30_6_przemkow_miod_profilaktyka_02   Odtwarzaj

PUCHAR DLA ZAGŁĘBIA

Przemków
O2014/08/2014_08_29_turniej_pilka_nozna_przemkow.jpg

 Młodzi adepci piłki nożnej z pięciu klubów spotkało się na boisku Uczniowskiego Klubu Sportowego Arkon Przemków. Piłkarze rywalizowało w II Wakacyjnym Turnieju o Puchar Starosty Polkowickiego.

Więcej informacji 2014_08_29_8_turniej_pilka_nozna_przemkow_02   Odtwarzaj

Wakacyjne zawody

Przemków


 W Przemkowie odbył się II Wakacyjny Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Polkowickiego. Więcej o przebiegu rywalizacji dziś w serwisie.

Jeszcze go nie przesłuchali

Przemków


 Dziś w serwisie powiemy o dalszych losach mężczyzny, który podpalił samochód jednego z mieszkańców wsi Krępa pod Przemkowem.

ZA GMINNE PIENIĄDZE?

Przemków
O2014/08/2014_08_26_promocja_media_przemkow.jpg

 Nie tylko sprawa niewypłacanych diet wywołała spięcie między radnymi a burmistrzem Przemkowa podczas ostatniej sesji. Gorąco na sali obrad zrobiło także kiedy przewodniczący Rady, Jacek Janikowski próbował dowiedzieć się od Stanisława Pępkowskiego czy gminne pieniądze na promocję zostały wykorzystane do wydrukowania artykułu sponsorowanego, który ukazał się w Głosie Głogowa.

Więcej informacji 2014_08_26_1_pieniadze_promocja_przemkow_02   Odtwarzaj

Poszło o pieniądze na promocję

Przemków


 Gorąca atmosfera zrobiła się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Przemkowa kiedy przewodniczący Rady, Jacek janikowski próbował dowiedzieć się o źródło finansowania jednego z artykułów sponsorowanych, który ukazał się w jednym z głogowskich tygodników. Więcej o tym, dziś w serwisie.

Za wąska droga

Przemków


 Będący na sesji Rady Miejskiej Przemkowa sołtys wsi Wysoka na koniec obrad zabrał głos w temacie bezpieczeństwa rowerzystów. Cykliści z uwagi na wąską drogę i duży ruch kołowy korzystają z chodnika czym narażają się a mandat od policji.