Przejdź do treści

Program premierowy 2015-07-31

18:00: Blok reklamowy
18:02: W obiektywie - serwis
18:23: Pogoda
18:26: Poradnik bezrobotnego i pracodawcy
18:30: Horyzonty Kulturalne - Festiwal im. A. Gryphiusa
18:48: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży MTB
19:06: Blok powtórkowy

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

Mieli mnóstwo atrakcji

Przemków
O2015/07/wakacje_pok.jpg

 Zakończył się projekt realizowany przez Przemkowski Ośrodek Kultury „Wakacje z Pok-iem, kulturalnie i fajnie”, w którym brało udział 35 osób – uczniów przemkowskich szkół. Były zajęcia rekreacyjno-sportowe na szkolnym boisku i w Parku Miejskim, ale też w wiosce rycerskiej w Ostaszowie i na nowo powstałym polu paintballowym „Fireball Park” w Przemkowie. Były ogniska z kiełbaskami oraz warsztaty taneczne, plastyczne i nauka tworzenia balonowych figurek. Bardzo ciekawa była wizyta w remizie strażackiej i spotkanie z policjantem, podczas którego okazało się, że dzieci w znakomitej większości wiedzą jak w bezpieczny sposób spędzić wakacje, jak unikać niebezpieczeństw i udzielić pomocy potrzebującej osobie. Była kąpiel w zielonogórskim aquaparku „Wodny Świat” i zabawa w Parku Krasnala w Nowej Soli. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na udział w dwóch rajdach rowerowych do wilkocińskich, poradzieckich bunkrów i na ruchomą wydmę śródlądową. Wielką atrakcją było zwiedzanie Panoramy Racławickiej i nowego Afrykarium we wrocławskim ZOO. Zakończenie „Wakacji z POK-iem” odbyło się w Górach Sowich. Tak bogata oferta projektu była możliwa dzięki finansowemu wsparciu ze strony Fundacji KGHM „Polska Miedź”.

NOCNA ZADYMA

Przemków
O2015/07/2015_07_06_interwencja_policji_przemkow.jpg

 Zaczęło się od kłótni nietrzeźwych kobiet a skończyło rzucaniu butelkami w policyjny radiowóz i oddanie strzałów ostrzegawczych przez funkcjonariuszy. Takie sceny rozegrały się z piątku na sobotę w okolicach Rynku w Przemkowie.

Więcej informacji 2015_07_06_3_interwencja_policji_przemkow_02   Odtwarzaj

Było ostro

Przemków


 Policyjna interwencja w Przemkowie zamieniła się w potyczkę z nietrzeźwymi, agresywnymi mężczyznami. W ruch poszły butelki, padły także strzały ostrzegawcze.

SAM WNIOSKOWAŁ

Przemków
O2015/07/2015_07_01_absolutorium_przemkow.jpg

 Wczoraj radni Gminy Przemków na zwołanej sesji mieli zdecydować o udzieleniu absolutorium za wykonanie budżetu za 2014 rok. Już na kilka dni przed obradami wiadome było, że samorządowcy nie skwitują burmistrza, o czym on sam doskonale wiedział, co więcej sam o to wnioskował.

Więcej informacji 2015_07_01_1_sesja_absolutoryjna_przemkow_02   Odtwarzaj

Przemków na podium Igrzysk Gmin

Przemków
O2015/06/Igrzyska_Gmin.jpg

 Przemków zajął drugie miejsce w konkursie „Igrzyska Gmin”, który był jednym z elementów kampanii edukacyjnej ukierunkowanej na gospodarowanie odpadami oraz ponownym ich użyciem. Do konkursu zgłosiło się dziewięć gmin: Bystrzyca Kłodzka, Mietków, Polanica Zdrój, Przemków, Siechnice, Sobótka, Sulików,  Ziębice i Zgorzelec. Każda powołała swoją pięcioosobową drużynę, która walczyła o nagrodę główną - tablicę interaktywną. Pierwszy etap Igrzysk Gmin rozpoczął się już w kwietniu. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test sprawdzający wiedzę z szeroko pojętej ekologii. Test składał się z 25 pytań jednokrotnego wyboru i był wypełniany poprzez specjalnie przygotowaną do tego celu stronę internetową. Najlepiej w teście wypadły gminy Sobótka oraz Przemków, które zdobyły maksymalną ilość punktów.  W maju został rozegrany drugi etap konkursu, który wymagał od drużyn kreatywności oraz zdolności filmowych. Zadaniem uczestników było bowiem nakręcenie filmiku o swojej gminie z wykorzystaniem głównego motywu kampanii, jakim jest rekultywacja. Najwięcej głosów otrzymał film promocyjny gminy Przemków, bo aż 12 148. Na drugim miejscu znalazł się film stworzony przez przedstawicieli gminy Bystrzyca Kłodzka z liczbą głosów 8 853, a za nim film gminy Sobótka, na który zagłosowało 8 499 osób. Trzeci etap konkursu miał na celu aktywizację oraz połączenie drużyn w jednym projekcie, czego zwieńczeniem był uroczysty finał. Gra terenowa została zrealizowana na terenie wrocławskiego Afrykarium, które nawiązywało do ekologicznego charakteru naszego konkursu. Uczestnicy walczyli o punkty w pięciu zadaniach: łamigłówce, grze w kręgle, układance graficznej – segregowaniu odpadów, krzyżówce i poszukiwaniu skarbu z mapką. Zwyciężyła gmina Sobótka przed Przemkowem oraz Bystrzycą Kłodzką.

SPÓŹNIONE WNIOSKI

Przemków
O2015/06/2015_06_19_gimnazjum_wschowa.jpg

 Nie będzie we Wschowie szkoły katolickiej, przynajmniej nie w najbliższym roku szkolnym. Wniosek stowarzyszenia do gminy wpłynął zbyt późno.

Więcej informacji 2015_06_19_1_gimnazjum_wschowa_02   Odtwarzaj

BĘDZIE REFERENDUM

Przemków
O2015/06/2015_06_03_wiatraki_wschowa.jpg

 W gminie Wschowa szykują referendum - chodzi o ulokowanie wiatraków. Samorząd chce, by mieszkańcy z Siedlnicy i okolic zdecydowali o losach tej inwestycji.

Więcej informacji 2015_06_03_3_wiatraki_referendum_wschowa_02   Odtwarzaj