Przejdź do treści

Program premierowy 2016-11-22

18:00: Blok reklamowy
18:01: W obiektywie - serwis
18:17: Sport
18:21: Pogoda
18:22: Przegląd Prasy - Głos Głogowa
18:26: Poradnik Lokatora - SM Nadodrze w Głogowie
18:33: Spotkania władz z mieszkańcami Głogowa2016r.
18:42: Rozmowa z Jarosławem Helwigiem
18:52: Horyzonty Kulturalne
19:20: Kurier Miedziowy

Kraj Głogów Góra Kotla Kożuchów Przemków Wschowa Sława

ŚWIĄTECZNIE WE WSCHOWIE

Wschowa


 Jarmark Bożonarodzeniowy przyciągnął do Wschowy mnóstwo wystawców z różnych stron kraju, ale i nie tylko. Z okolicy zjechały tłumy zwiedzających, a niska temperatura nie była przeszkodą by zakupić i skosztować regionalnych produktów.

MOGŁO BYĆ WIĘCEJ?

Wschowa


 Krzysztof Grabka to jeden z radnych, który zasugerował burmistrz Wschowy, że nie wykorzystała w pełni potencjału jakim są dofinansowania z Unii Europejskiej. Danuta Patalas całkowicie zaprzeczała temu stwierdzeniu.

ŚWIĄTECZNIE WE WSCHOWIE

Wschowa


 Jarmark Bożonarodzeniowy w ubiegłym roku przyciągnął do Wschowy mnóstwo wystawców z różnych stron kraju oraz turystów. Już w najbliższy weekend odbędzie się druga edycja wydarzenia, a organizatorzy nie kryją nadziei, że w tym roku na wschowskim rynku znów pojawią się tłumy.

MILIONY NA SZKOŁY

Wschowa


 Ponad 6 milionów złotych- ta kwota zasili wschowski budżet i wykorzystana będzie na termomodernizację szkół. Złożony projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

RADNY SPRAWDZA SPÓŁKĘ

Wschowa


 Dwa miesiące temu podczas sesji Rady Miejskiej we Wschowie radni pytali prezeskę spółki komunalnej o różne sprawy związane m.in. z odpadami. Radny Paweł Giezek nie otrzymał zadowalających odpowiedzi w sprawie mycia kontenerów na odpady i postanowił zbadać sprawę we własnym zakresie. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radny stwierdził, że jego zdaniem prezeska spółki komunalnej chciała ukryć przed radnymi fakt, że kontenery na odpady nie były myte w przeszłości, a gmina z tego tytułu poniosła karę finansową.

PODZIELIŁ RADNYCH

Wschowa


 Podatek mieszkalny to druga danina, nad którą debatowali radni ze Wschowy podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Dyskusja nad nim była bardzo burzliwa i doprowadziła do drugiej przerwy, podczas której radni próbowali dojść do porozumienia. Brmistrz Danuta Patalas całą sytuację nazwała kabaretem.

Stracili prawo jazdy za głupotę

Wschowa

2016/11/kontrola.jpg


 Policyjne działania w ostatni weekend przeprowadzone na wschowskich drogach przyniosły kolejne zatrzymania praw jazdy nierozsądnym kierowcom. -”Prawo jazdy stracił 20-latek, który sobotniej nocy mając ponad 0,6 promila wiózł pasażerkę ulicami Wschowy. Na najbliższe trzy miesiące uprawnienia do kierowania stracił także 21-letni mieszkaniec gminy Sława, który całkowicie zbagatelizował znaki ograniczające prędkości do 40 km/h i pędził z prędkością 110 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał 500 złotowy mandat, a na jego koncie pojawiło się 10 punktów karnych”- mówi Maja Piwowarska z KPP we Wschowie. Całkowitym brakiem wyobraźni wykazał się pewien 26-letni mieszkaniec Wschowy, który sobotniego popołudnia, na drodze wojewódzkiej 278 pomiędzy Lubogoszczą a Lubiatowem postanowił wyprzedzić jadące przed nim pojazdy. Nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Uderzył w tył jadącego przed nim pojazdu. Oba pojazdy wypadły z drogi i zatrzymały się w rowie. -”Na miejscu pojawili się policjanci, pogotowie ratunkowe oraz strażacy, którzy wyciągnęli zakleszczonego w pojeździe 26-latka. Mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne zniszczonych pojazdów, a 26-latkowi prawo jazdy”- dodała oficer prasowa.
zdjęcie: KPP we Wschowie

SPÓR O PODATKI

Wschowa


 Ostatnia sesja Rady Miejskiej we Wschowie była bardzo nerwowa. Tematów do rozmów było mnóstwo lecz tym dominującym i powodującym największe emocje były podatki.

"Bezpieczny przedszkolak" rozstrzygnięty

Wschowa

2016/11/przedszkole.jpg


 Sześć konkurencji-zadań praktycznych i quiz wiedzy czekał na uczestników I Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.” BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”. Do rywalizacji stanęło 17 drużyn przedszkolnych z całego powiatu wschowskiego, w sumie 51 przedszkolaków. Po przeprowadzonych konkurencjach zostały wyłonione drużyny zwycięskie: I miejsce zajęła drużyna z Przedszkola „ZŁOTA RYBKA U DULA” ze Wschowy, II miejsce zajęli reprezentanci Oddziału Przedszkolnego przy PSP Sława II Grupa a III miejsce zdobyła drużyna Oddziału Przedszkolnego przy SP w Łysinach. Nagrody, jak i upominki dla każdego małego uczestnika turnieju zasponsorowane zostały przez władze samorządowe gmin Wschowa, Sława i Szlichtyngowa.
zdjęcie: KPP we Wschowie

GRABKA NIEWINNY

Wschowa


 W 2014 roku ówczesny burmistrz Wschowy Krzysztof Grabka umorzył podatki części przedsiębiorcom. Na liście tej była m.in. firma ZbigTar z Osowej Sieni. Nowa władza zastanawiała się dlaczego te przedsiębiorstwo otrzymało ulgę z uwagi na „ważny interes podatnika”. Sprawa dwa razy trafiała do prokuratury, a ostatecznie do sądu, który uznał że Krzysztof Grabka działał zgodnie z prawem.