Informacja: Tym razem dla młodzieżyZdjęcie

2017/05/ssss.jpg


Jedna z najbardziej popularnych polskich pisarek dla młodzieży, autorka serii "miętowej", Ewa Nowak już w najbliższy poniedziałek odwiedzi głogowskie biblioteki. 22 maja o godz. 8.30 pisarka spotka się z młodzieżą w Bibliotece Lokalnej Osiedla Głogowskiego (ul. Perseusza 13), a o godz. 10.00 odwiedzi młodych czytelników w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15.

Ewa Nowak z wykształcenia jest pedagogiem i terapeutą. Jako pisarka zadebiutowała w 2002 r. powieścią „Wszystko,tylko nie mięta”, która zapoczątkował tzw. serię „miętową”. W tej serii ukazało się już 17 książek o nastolatkach i dla nastolatków. W sumie w dorobku pisarskim Ewy Nowak znajduje się już 30 książek. Porusza w nich tematy ważne dla młodych ludzi, bez moralizatorstwa i nudnej dydaktyki opowiada o problemach, z którymi zetknąć się może każdy nastolatek. Za sprawą ciepłej, przyjaznej atmosfery jej książek często porównywana jest do Małgorzaty Musierowicz.

W poniedziałek pisarka spotka się z młodzieżą w głogowskich bibliotekach, a 23 maja odwiedzi biblioteki w Białołęce i Jerzmanowej.

Spotkania odbędą się w ramach zadania „Czas na czytanie, czyli 70 niezwykłych spotkań z książką” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.