Informacja: Chwalą się talentemZdjęcie

2018/01/blog_wuystawa.jpg


Biblioteka Lokalna Osiedla Głogowskiegozaprasza na wystawę malarstwa dwóch głogowskich artystek związanych z Pracownią 45, działająca w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Obrazy Danuty Woźniak i Beaty Strzeleckiej można podziwiać w Bibliotece przy ul. Perseusza 13 do 10 lutego. Poniżej przesyłam notatkę na temat wystawy, a w załączniku plakat oraz kilka zdjęć z wystawy.


Na wystawę składa się kilkanaście obrazów, przedstawiających pejzaże i martwą naturę. Obie artystki inspiruje przede wszystkim natura.– Ulubionym moim tematem jest przyroda z niepowtarzalnym urokiem i barwami, pachnące kwiaty, zieleń łąk i szum drzew, płynący strumień, śpiew ptaków, latające owady. Zapisuję je pędzlem na płótnie – mówi Danuta Woźniak. W jej pracach dostrzec można także fascynację przemijaniem. Obrazy to sposób na zatrzymanie ulotnej chwili. – Moje kompozycje zaznaczone są piętnem zniszczenia – przyznaje artystka – zamykam je w obrazach, przenosząc w wieczność – dodaje.

Beata Strzelecka na swoich obrazach ukazuje piękno przyrody. – Malując realizuję wewnętrzną potrzebę piękna, które dostrzegam wokół. Szczególnie lubię wyrażać to malując pejzaże – wyjaśnia. Jej obrazy to feeria barw, oddająca pełnię i intensywność kolorów natury. Wystawę można zwiedzać do 10 lutego w godzinach otwarcia biblioteki przy ul. Perseusza 13.