Informacja: Przybliżają, zachęcająZdjęcie

2018/04/policja_wschowaaaa.jpg


Zawód policjanta to misja, wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. W piątek z grupą wschowskiej młodzieży spotkali się mundurowi, aby przybliżyć specyfikę zawodu, jak również przedstawić jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne.
O tym, że warto pomyśleć o służbie w policji i w przyszłości wstąpić w nasze szeregi przekonywali policjanci w trakcie piątkowego spotkania z grupą młodych mężczyzn, którzy stawali przed komisją WKU.
O atrakcyjności i szczególności zawodu policjanta, o możliwościach rozwoju zawodowego rozmawiano w trakcie dzisiejszej wizyty mundurowych z młodymi mieszkańcami gminy Wschowa.
To praca dla ludzi z pasją, którzy nie boją się pomagać innym, niekiedy narażając nawet swoje życie i zdrowie. To ciekawa praca, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie, gdzie jego umiejętności i zdobyta wiedza będą miały wpływ na bezpieczeństwo obywateli.
Jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne, gdzie można złożyć dokumenty, jak długo trwa proces przyjęcia? Na ten wszystkie pytania młodzi mieszkańcy gminy Wschowa mogli usłyszeć w trakcie piątkowego spotkania.


KPP we Wschowie